Jemy i pijemy – krakowskie kulinaria

 

Kraków jest bardzo dobrze przygotowany aby kulinarnie obsłużyć zarówno mieszkańców tego prawie milionowego miasta a także dziesiątki tysięcy turystów, każdego dnia przemierzających Rynek Główny, uliczki Starego Miasta, Kazimierza, Zwierzyńca czy Podgórza. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, liczne restauracje, kawiarnie i puby oferują bogatą różnorodność menu, przyciągają oryginalnym wystrojem wnętrz, klimatem, czy też atrakcjami pozakulinarnymi.

Najwięcej lokali znajduje się na krakowskim Starym Mieście, choć w ilości miejsc konsumpcyjnych na metr kwadratowy niczym nie ustępuję mu odrodzony Kazimierz, który stał się prawdziwą mekką gastronomiczną. Życie w licznych restauracjach, pubach, klubach muzycznych czy kawiarniach toczy się tutaj niemal przez okrągłą dobę.

Szczególnie urokliwie wyglądają kawiarniane czy restauracyjne ogródki, które stały się bardzo popularnym miejscem spędzania czasu na wolnym powietrzu w towarzystwie "małej czarnej" począwszy od wczesnej wiosny, a skończywszy na późnej jesieni.

W naszym portalu nie zapominamy także o tych, którzy dysponują ograniczonym budżetem. W mieście zlokalizowane są liczne jadłodajnie i tanie bary, w których można zjeść smaczny posiłek za bardzo niewielką kwotę.

 
Wtorek, 18 Czerwiec 2019
15:55:49
Kraków - pogoda dzisiaj i jutro:
(prognoza 7-dniowa po kliknięciu)