Magiczny Kraków, krakow.pl/

 1. Muzeum Podgórza otwarło swoje podwoje!

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  To będzie muzeum, ale też miejsce integracji i spotkań społeczności lokalnej. Po latach starań mieszkańców i urzędników, w czwartek, 26 kwietnia oficjalnie otwarto Muzeum Podgórza w Zajeździe pod św. Benedyktem. W uroczystości wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
 2. Ekologiczne odkurzacze uliczne oczyszczą Stare Miasto

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania po przetestowaniu urządzeń kilku producentów zdecydowało się na zakup czterech elektrycznych odkurzaczy, które będą obsługiwały Rynek Główny i Stare Miasto, plac Centralny i okolice, Kazimierz i okolice Rynku Podgórskiego oraz płytę pod rondem Mogilskim. Do każdej lokalizacji będzie przypisany jeden odkurzacz, co ułatwi utrzymanie czystości i przyspieszy sprzątanie.
 3. Kolejne ule w mieście!

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  Na łące przy ul. Syrachowskiej powstanie pierwsza naziemna pasieka w ramach projektu „Pasieka Kraków”. W czwartek, 26 kwietnia, postawiono tam nowe domki dla pszczół. W tym roku w Krakowie planowane jest otwarcie dodatkowych pięć lokalizacji pasiek.
 4. Bijemy „Zielony rekord Polski”
  Zarząd Zieleni Miejskiej przyłączył się do akcji „Zielony rekord Polski”. Zachęca do tego również wszystkich mieszkańców Krakowa. Z tej okazji w piątek, 27 kwietnia, o godz. 10:00 na pętli tramwajowej „Nowy Bieżanów” przy ul. Ćwiklińskiej rozpocznie się wielkie sadzenie drzew i krzewów.
 5. Samorząd dla przyszłości to nie tylko hasło – mówi Jacek Majchrowski
  Europejski Kongres Samorządów nie porusza tematów abstrakcyjnych, akademickich, tylko mówimy o sprawach życia w miastach, ich rozwoju, codzienności, a więc o czymś, co jest bardzo realne i bliskie każdemu z nas. Współorganizujemy EKS, ponieważ w wielu tych dziedzinach życia miasta czujemy się liderem, uważamy, że mamy czym się dzielić, a jednocześnie jesteśmy ciekawi przemyśleń osób z zewnątrz – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa. Dziś w Centrum Konferencyjnym ICE rozpoczyna się IV Europejski Kongres Samorządów.
Piątek, 27 Kwiecień 2018
00:48:18
Kraków - pogoda dzisiaj i jutro:
(prognoza 7-dniowa po kliknięciu)