Magiczny Kraków, krakow.pl/

 1. Uwaga! Możliwe przekroczenia stanów alarmowych wód
  IMGW ostrzega, że w związku z intensywnymi opadami deszczu, w zlewniach: Soły poniżej kaskady zbiorników, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody w strefie wody wysokiej, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.
 2. Ruch na Kazimierzu zostanie uspokojony

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  - Cieszymy się, że Wojewoda Małopolski wsłuchał się w naszą argumentację i przesunął terminy wprowadzania nakazów w życie. To pozwoli nam spokojniej wprowadzić zmiany, w sposób bardziej przyjazny dla mieszkańców – powiedział Marcin Hanczakowski – p.o. dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. We wtorek Wojewoda Małopolski zdecydował o wydłużeniu czasu na usunięcie oznakowania dopuszczającego ruch rowerowy na niektórych chodnikach do 31 sierpnia tego roku. Zmiany zasad regulujących m.in. wjazd do Strefy Ograniczonego Ruchu w centrum miasta, zgodnie z decyzją wojewody, mogą być wprowadzane do 21 grudnia 2018 r.
 3. Trasa Łagiewnicka – ruszają prace w Kurdwanowie

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  W środę, 18 lipca, oficjalnie rozpoczęto budowę Trasy Łagiewnickiej. Prace budowlane ruszyły na pętli tramwajowej w Kurdwanowie, za kilka dni wykonawca wejdzie na skrzyżowanie ulic Turowicza i Herberta. W inauguracji wzięli udział prezydent Jacek Majchrowski, przedstawiciele ministerstw, spółki odpowiedzialnej za inwestycję oraz wykonawca. Podczas wydarzenia prezes spółki Trasa Łagiewnicka SA przekazał wykonawcy oficjalny dokument (decyzję ZRiD), zezwalający na rozpoczęcie prac. Został również przedstawiony projekt zmian w organizacji ruchu, które mają obowiązywać w ramach prowadzenia prac dla etapu I, II oraz III.
 4. Już jest nowy numer dwutygodnika „Kraków.pl” – przeczytaj!
  W ręce krakowian trafił najnowszy numer dwutygodnika miejskiego „Kraków.PL”. Periodyk dostępny jest w budynkach Urzędu Miasta Krakowa, a także w sieci saloników prasowych Kolporter SA. Zapraszamy do lektury!
 5. Nowy układ przycisków w automatach KKM
  Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu apeluje o zapoznanie się z nowym rozmieszczeniem przycisków, w szczególności przy przedłużeniu biletu.
Czwartek, 19 Lipiec 2018
00:02:30
Kraków - pogoda dzisiaj i jutro:
(prognoza 7-dniowa po kliknięciu)