Magiczny Kraków, krakow.pl/

 1. Kraków myślami z Gdańskiem

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  Kraków łączy się z pogrążonym w smutku Gdańskiem po morderstwie prezydenta Pawła Adamowicza. Na budynkach Urzędu Miasta Krakowa wiszą flagi miejskie z kirem, a na czas ogłoszonej przez prezydenta RP żałoby narodowej zaplanowano inne symboliczne gesty solidarności z gdańszczanami. Żałoba narodowa potrwa do dziś, do godz. 19.00. W jej trakcie na budynku magistratu pojawiła się flaga państwowa przepasana kirem.
 2. Poznaj Kraków Wyspiańskiego z przewodnikiem

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  W roku 150. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego – najwybitniejszego artysty Młodej Polski, który całe swoje życie i twórczość poświęcił rodzinnemu miastu – zapraszamy na niecodzienny spacer po Krakowie. Śladami artysty podążymy za przewodnikiem.. Na spacer „U stóp Wawelu miał ojciec pracownię...” zapraszamy dziś, 19 stycznia, o godz. 10.00.
 3. Na półmetku „Przyjaciela Krakowa”
  Przed nami półmetek trwającej 47. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Jesteśmy także na półmetku ferii zimowych więc to idealny czas na krótki spacer po Krakowie, z jego historią w tle. Aby wziąć udział w wybranej trasie wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki, wskazane w programie. Dzięki wsparciu ze strony Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa udział w spacerach jest bezpłatny.
 4. Anna Polony obchodzi 80. urodziny i 60-lecie pracy artystycznej
  Anna Polony 20 stycznia obchodzi 80. urodziny i 60-lecie pracy artystycznej. Świętować będzie je w pracy, na scenie, zagra w premierze „Spóźnieni kochankowie” Williama Whartona, z Janem Peszkiem w reżyserii Błażeja Peszka w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.
 5. Weekendowy kulturalny rozkład jazdy
  Gospelowy koncert w Filharmonii Krakowskiej, nowa wystawę o Wyspiańskim w Muzeum Narodowym czy przedpremierowe seanse jednego z oscarowych faworytów - to niejedyne nasze propozycje na weekend. Oto kulturalny rozkład jazdy! Od piątku, od godz. 17.00, do soboty, do godz. 19.00 trwa żałoba narodowa po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przypominamy, że w czasie żałoby narodowej odwoływane są imprezy masowe, rozrywkowe, koncerty i imprezy sportowe. W przypadku wydarzeń, które nie zostały wymienione w tym artykule, należy potwierdzić ich aktualność u organizatorów.
Sobota, 19 Styczeń 2019
16:43:11
Kraków - pogoda dzisiaj i jutro:
(prognoza 7-dniowa po kliknięciu)